در این مقاله از ویکی تاپ 10 به دنیای فیلم ها وارد شده ایم.دنیای که طرفداران بسیار زیادی در هر سنی و هر سلیقه ای وجود دارد.در ادامه این مقاله لیست 10 فیلم پر فورش سال 2018 را مشاهده می کنید.با ما در ادامه همراه باشید.

1.Avengers infiniti war

فیلم پر فروش

قسمت سوم فیلم سینمایی انتقام‌جویان( جنگ ابدیت) که در رتبه بندی برترین فیلم های 2018 از نگاه کاربران سایت IMDB رتبه اول را به خود اختصاص داده است. این فیلم به کارگردانی برادران روسو  و هنر نمایی رابرت داونی جونیور، کریس همسورث، مارک رافلو، کریس ایوانز، اسکارلت جوهانسون، بندیکت کامبربچ، تام هالند، چادویک بوزمن، الیزابت اولسن، کریس پرت، زویی سالدانا و جاش برولین در سبک ابر قهرمانی و محصول کشور آمریکاست که با بودجه 316-400 ملیون دلاری ساخته شد و با فروش 2.048 ملیارد دلاری خود توانست عنوان پرفروش ترین فیلم سال 2018 را نیز با اختلاف به نام خود کند و پرفروش ترین قسمت انتقام جویان تا سال 2018 نیز باشد.در خلاصه فیلم آمده است که تانوس به دنبال سنگ های ابدیت برای قرار دادن آنها بر روی دستکش خود و از بین بردن نصف جمعیت جهان است و انتقام جویان با کمک نگهبانان کهکشان (guardians of the galaxy ) و ببر سیاه (black panther)

در خلاصه فیلم آمده است که تانوس به دنبال سنگ های ابدیت برای قرار دادن آنها بر روی دستکش خود و از بین بردن نصف جمعیت جهان است و انتقام جویان با کمک نگهبانان کهکشان (guardians of the galaxy ) و ببر سیاه (black panther)

در خلاصه فیلم آمده است که تانوس به دنبال سنگ های ابدیت برای قرار دادن آنها بر روی دستکش خود و از بین بردن نصف جمعیت جهان است و انتقام جویان با کمک نگهبانان کهکشان (guardians of the galaxy ) ، ببر سیاه (black panther) و دکتر استرنج (doctor strange) وظیفه حفاظت از سنگ خرمندی را بر عهده دارند و …

2. Black Panther

فیلم پر فروش

پلنگ سیاه (Black Panther) فیلمی به کارگردانی
رایان کوگلر
(آفریقایی-آمریکایی ) و هنر نمایی ستارگانی همچون
 چادویک بوزمن ، مایکل بی.جردن ،
 دانای گوریرا ، لوپیتا نیونگو، مارتین فریمن، دنیل کالویا، آنجلا باست، فارست ویتاکر و اندی سرکیس در سبک ابر قهرمانی و محصول کشور امریکاست که با بودجه 210 ملیون دلاری ساخته شد و با فروش 1.346 ملیارد دلاری خود توانست عنوان دومین فیلم پرفروش سال 2018 را به خود اختصاص دهد. این فیلم از معدود فیلم هایی است که شخصیت ابر قهرمانیش سیاه پوست است.این فیلم در مراسم اسکار سال 2018 در رشته های بهترین صداگذاری ، بهترین فیلم ،بهترین تدوین صدا ، بهترین طراحی صحنه، بهترین ترانه، بهترین موسیقی متن، بهترین طراحی لباس کاندید شد و موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی متن، بهترین طراحی صحنه، بهترین طراح لباس شد.در خلاصه فیلم آمده است که تچالا(پلنگ سیاه) به عنوان نگهبان واکاندا وظیفه نگهداری و ایستادگی در برابر دشمنان متحد شده اش را دارد و باید با مامور سی آی ای و نیرو های ویژه همکاری کند و از وقوع جنگ جهانی جلوگیری کند

3.Jurassic World: Fallen Kingdom

فیلم پر فروش

دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی

قسمت دوم فیلم
دنیای ژوراسیک که به کارگردانی
خوان آنتونیو بایونا  (اسپانیایی) و هنر نمایی بازیگرانی همچون


کریس پرت، برایس دالاس هاوارد،جف گلدبلوم، بی‌دی ونگ، توبی جونز، ریف اسپا، لجاستیک اسمیت، دنیلا پیندا، تد لواین، جرالدین چاپلین و جیمز کرامول در سبک علمی تخیلی و محصول شرکت
یونیورسال آمریکاست که با بودجه 170 ملیون دلار و با فروش 1.300 ملیارد دلاری خود توانست عنوان سومین فیلم پرفروش سال 2018 را به خود اختصاص دهد.
در خلاصه فیلم آمده است زمانی که آتشفشان مکانی که در آن دایناسورها قرار دارند فعال شده و در آستانه فوران است
کلیر دیرینگ با همکاری یک گروه یک سازمان حمایت از حیوانات تاسیس می کند و خود و گروهش به دنبال راهی هستند که این دایناسور ها را از جزیره خارج و مانع مرگ آنها شوند.

4.The Incredibles 2

فیلم پر فروش

شگفت‌انگیزان ۲ که 14 سال بعد از انیمیشن شگفت انگیزان 1 اکران شد به کارگردانی برد برد (آمریکایی) و صدا گذاری

کریگ تی. نلسن در نقش باب، هالی هانتر در نقش هلن پار، ساموئل ال. جکسون در نقش فروزون، سارا واول در نقش وایولت پار،هاک میلنر در نقش دش پار، کاترین کینر، در نقش ایولین، الی فوسیل در نقش جک جک، باب اودنکرک در نقش وینستون دیور، سوفیا بوش در نقش وید و برد برد در نقش ادنا مد که در سبک ابر قهرمانی و محصول شرکت
والت دیزنی پیکچرز آمریکاست
که با بودجه 200ملیون دلار و با فروش 1.227 ملیارد دلاری خود توانست عنوان چهارمین فیلم پرفروش سال 2018 را به خود اختصاص دهد. در خلاصه این انیمیشن آمده است که وقتی که خانواده باب می خواهند در آرامش زندگی کنند اتفاقاتی می افتد که باعث می شود مادر خانواده (هلن) به نجات دنیا بپردازد و پدر خانواده (باب) در خانه بر خلاف میل خود مشغول نگهداری از بچه ها و کارهای خانه می شود که در این حین اتفاقات جالبی می افتد.

5.Aquaman

فیلم پر فروش

آکوامن فیلمی به کارگردانی جیمز وان (چینی مالزیایی) و هنر نمایی بازیگرانی همچون جیسون موموآ
امبر هرد، ویلم دفو، پاتریک ویلسون، دولف لاندگرن، یحیی عبدالمتین دوم و نیکول کیدمن در سبک ابر قهرمانی و محصول شرکت دی سی کامیکس آمریکاست که با بودجه 200 ملیون دلاری و فروش 1.144 ملیارد دلاری خود توانست عنوان پنجمین فیلم پرفروش 2018 را به خود اختصاص دهد.

در خلاصه فیلم آمده است که وقتی ارم فرزند ملکه و جانشین تخت پادشاهی بر علیه مادرش قیام میکند تا بتواند دریاهارا متحد کند و خشکی را تصرف کند آکوامن (برادر ارم) به مقابله با می پردازد و ….

6.Bohemian Rhapsody

فیلم پر فروش

راپسودی بوهمی (حماسه کولی) فیلمی به کارگردانی
برایان سینگر آمریکایی و دکستر فلچر بریتانیایی و هنر نمایی بازیگرانی همچون


رامی ملک، مایک مایرز، لوسی بوینتون، جوزف مازلو، بن هاردی، آیدان گیلن و تام هولندر در سبک زندگینامه ای و محصول شرکت
فاکس قرن بیستم (
20th Century Fox ) آمریکاست که با بودجه 52 ملیون دلاری و فروش 902.2 ملیون دلاری خود توانست عنوان ششمین فیلم پر قروش 2018 را به خود اختصاص دهد.
موضوع فیلم درباره کنسرت مشهور دهه 80 گروه موسیقی
کوئین و حول خواننده اصلی این گروه یعنی
فردی مرکوری است.

7. Venom

فیلم پر فروش

ونوم فیلمی به کارگردانی
روبن فلیشر (آمریکایی) و هنرنمایی بازیگرانی همچون


تام هاردی،میشل ویلیامز، ریز احمد، اسکات هیز و رید اسکات در سبک ابرقهرمانی و محصول شرکت
کلمبیا پیکچرز آمریکاست که با بودجه 100-116 ملیون دلاری و فروش 855.8 ملیون دلاری خود توانست عنوان ششمین فیلم پرفروش 2018 را به خود اختصاص دهد.
در خلاصه فیلم آمده است ونوم که مردم آنرا به عنوان دشمن مرد عنکبوتی به یاد می آورد این بار در نقش ابر قهرمان ظاهر شده و دنیارا نجات می دهد

 

8.mission impossible fallout

فیلم پر فروش

قسمت ششم فیلم سینمایی ماموریت غیر ممکن (فال‌اوت) که در رتبه بندی برترین فیلم های 2018 سایت IMDB رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

این فیلم که به کارگردانی کریستوفر مک‌کوری و هنرنمایی ستارگانی همچون تام کروز، ربکا فرگوسن، وینگ ریمز، سایمون پگ، میشل موناهن، و الک بالدوین در سبک اکشن و مهیج ساخته شده است محصول مشترک سه کشور آمریکا , فرانسه و چین است که با بودجه 178 ملیون دلاری ساخته شد و با فروش بالغ بر 791 ملیون دلاری خود توانست با قرار گیری در رتبه 8 از نظر فروش جزء پرفروش ترین فیلم های 2018 و پرفروش ترین قسمت مجموعه ماموریت غیر ممکن باشد.

در خلاصه فیلم آمده است که هانت و تیمش ماموریت دارند که سه کلاهک حاوی پلوتونیم که قرار است در برلین توسط حواریون (گروه تروریستی که پس از دستگیری سالامون لین از باقیمانده تشکیلاتش به وجود آمد )  خریداری شود را پیدا کنند و از نابود شدن سه مکان مذهبی مهم : واتیکان، کعبه و قدس جلوگیری کنند.

9.Deadpool 2

فیلم پر فروش

ددپول 2 این فیلم به کارگردانی دیوید لیچ و هنرنمایی بازیگرانی همچون

رایان رینولدز ،مورنا باکارین، تی جی میلر،لزلی اوگامس، برایانا هیلدبرند و جاش برولین در سبک ابر قهرمانی و محصول شرکت مارول کشور آمریکاست که با بودجه 110 ملیون دلاری و فروش 785 ملیون دلاری توانست رتبه نهم پرفروش ترین فیلم های 2018 را به خود اختصاص دهد.
داستان این قسمت ادامه قسمت قبلی است در خلاصه فیلم آمده است که شخصیت اصلی فیلم به دنبال تشکیل تیمی از افراد با قدرت های خاص برای محافظت از پسر بچه ای که قدرت های ویژه ای دارد است.


10.Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

فیلم پر فروش

جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد فیلمی به کارگردانی
دیوید ییتس و هنرنمایی بازیگرانی همچون

ادی ردمین،کاترین واترستون،دن فوگلر،آلیسون سودول،ازرا میلر،جانی دپ،جود لا و زوئی کراویتز در سبک فانتزی و محصول شرکت هی دی فیلمز ومحصول مشترک دو کشور آمریکا و بریتانیاست که با بودجه 200 ملیون دلاری و فروش 644/6 ملیون دلاری توانست عنوان دهمین فیلم پرفروش 2018 را به خود اختصاص دهد.
در خلاصه فیلم آمده است که مدتی بعذ ازدستگیری جادوگر سیاه ( گلرت گریندل‌والد ) او موفق به فرار پر سرصدایی از زندان می شود و به دنبای ترفیع جایگاه جادوگران سعی در جمع آوری تیم جادوگران طرفدار خود می کند و کسی نمی تواند او را متوقف کند مگر عزیز ترین دوستش یعنی دامبلدور و …..