با گسترش استارت آپ های اینترنتی و به وجود آمدن رقابت تنگاتنگ در میان آن ها استارت آپ ها برای پیش گرفتن از هم روش های مختلفی را پیش گرفتند که یکی از بهترین روش هایی که در بازار یابی آن ها جواب می دهد استفاده از کد های تخفیف است.

با به وجود آمدن کد های تخفیف سایت هایی هم به عنوان مرجع این کدهای پا به میدان گذاشتن که در سایت خود این کدهای تخفیف را می گذارند.

این سایت های پلن های درآمدی مختلفی برای کسب درآمد دارند. به عنوان مثال یکی از روش هایی که این سایت های برای کسب درآمد خود استفاده می کنند فروش کد تخفیف است. به عنوان مثال برخی از این سایت ها کد تخفیف 20 تومانی دیجی کالا را 4 هزار تومان می فروشند.

این روش یکی از اشکار ترین روش های کسب درآندی این سایت ها است. روش دومی که از آن کسب درآمد دارند تبلیغات کلیکی است. یعنی با سایت ها و فروشگاه های اینترنتی مختلف قرار داد می بندند و کد های تخفیف آن ها را در سایت یا شبکه های اجتماعی خود می گذارند و سپس به تعداد کلیکی که کاربران بر روی لینک آن سایت بزنند پول می گیرند.

یکی دیگر از پلن های درآمدی این گونه سایت ها مشارکت در فروش است. به عنوان مثال در سایت هایی مثل دیجی کالا که بخش مشارکت در فروش دارند ثبت نام می کنند و با دریافت لینک و گذاشتن لینک مخصوص به خودشان در سایت و شبکه های اجتماعی خود به کسب درآمد می پردازند.

این سه روش آشکارترین از آشکارترین روش های کسب درآمد این سایت ها هست.

البته روش های کسب درآمد دیگری هم دارند که سه تای اصلی آن ها همین مواردی بود که در بالا گفتم.

در ادانه لیستی از بهترین این سایت را برای شما خواهم گفت با من همراه باشید.

1) تخفیفان

سایت تخفیفان
تخفیفان

یکی از اولین ها و بهترین های این حوزه سایت تخفیفان است. این سایت کد های تخفیف بسیار زیادی دارد و یکی از کامل ترین های این حوزه است.

سایت تخفیفان به غیر از ارائه کدهای تخفیف سایت ها و فروشگاه های آنلاین به ارائه کدهای تخفیف مجموعه های مختلف از قبیل استخر های و سینما ها و مراکز تفریحی دیگر پرداخته است.

یکی دیگر از برتری هایی که این سایت دارد ارائه کد های تخفیف تورهای مسافرتی است که در بقیه ی رقبای این حگزه کمتر دیده می شود.

در سایت تخفیفان فعلا 15 تا از شهر های ایران عزیزمون موجود است که انتظار می رود هر چه سریعتر فعالیت خودشان را گسترده تر کنند.

یکی دیگر از مواردی که سایت تخفیفان در سایت خود کم دارد پشتیبانی آنلاین است که انتظار می رود یک کارشناس برای پشتیبانی آنلاین خود اختصاص دهند و این بخش را در سایت خود فعال کنند.

در زمان نگارش این مقاله تخفیفان 13 شهر ایران را پوشش می دهد که انتظار می رود شهر های بیشتری را تحت پوشش قرار دهد.

الکسای سایت تخفیفان 121 ایران بوده و در جهان هم رتبه ای در حدود 5000 دارد.می توان گفت سایت تخفیفان کامل ترین سایت کد تخفیف در ایران است.

اگر بخواهیم سایت تخفیفان را از لحاظ سئو هم بررسی کنیم در جایگاه خوبی قرار دارد زیرا در بیشتر کلمات کلیدی و کیورد ها دارای رتبه های بسیار خوبی است.

مزایای تخفیفان:

دارای بودن کد تخفیف بخش های بسیار زیادی از کالاها و خدمات.

ui و ux بسیار خوب و حرفه ای.

پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته.

دارا بودن اپلیکیشن اندروید و ios

معایب:

نداشتن پشتیبانی آنلاین در سایت.

2) موپن

سایت موپن
موپن

اولین ایرادی که در مواجه با سایت موپن به چشم من خورد نداشتن گواهی ssl است که با توجه به اهمیت دادن موتورهای جستجوگر مثل گوگل به این موضوع احتمال بد شدن شدن وضعیت سئوی سایت موپن خواهد بود.

ui سایت موپن بسیار ساده بوده نکته خاصی ندارد و می توانند ui سایت خود را خیلی بهتر کنند.

در حال حاضر موپن در کلمه های کلیدی این حوزه دارای بهترین رتبه ها است به عنوان مثال در کلمه کلیدی کد تخفیف در جایگاه نخست است و یا در کلمه کد تخفیف دیجی کالا هم در جایگاه نخست قرار دارد.

نکته مثبتی که در موپن جای داده اند پشتیبانی آنلاین است که در سایت تخفیان موجود نبود.

یکی دیگر از مزیت هایی که سایت موپن دارد ارائه کد های تخفیف به صورت رایگان است که هر کسی می تواند از آن ها استفاده کند.

برای همکاری با موپن می توانید به صفحه همکاری با ما موپن بروید و فروشگاه اینترنتی خود را به آن اضافه کنید.

یکی دیگر از مواردی که می توانند در سایت بهتر کنند کیفیت عکس های اسلایدر است که از کیفیت خوبی برخوردار نیستند.

پیج اینستاگرام موپن از قدرت خوبی برخوردار نیست و تعداد فالور های فعال بسیار کمی دارد که می توانند با داشتن یک برنامه دیجیتال مارکتینگ مناسب وضعیت شبکه های اجتماعی خودشان را نیز بهبود ببخشند.

در کل موپن یکی از بهترین سایت ها از لحاظ ارائه کد تخفیف است که خود من هم زیاد ازش استفاده کردم:))

 

مزایا:

ارائه کد های تخفیف به صورت رایگان

سئو بسیار خوب.

پشتیبانی آنلاین

معایب:

ui بسیار ساده

نداشتن اپلیکیشن موبایلی

3) کو تخفیف

کو تخفیف

 

سایت بعدی که می خواهیم با هم به مقایسه آن بپردازیم سایت کو تخفیف است که از دو سایت قبلی ui بسیار بهتری دارد.این سایت دارای رنگ های بسیار جذابی در ui سایت خود است و کاربران را خودش جذب می کند.

سایت تخفیفی کو تخفیف دارای الکسای 1500 ایران است که از دو سایت قبلی الکسای بیشتری دارد.کو تخفیف دارای اپلیکیشنی نیز است که در گوگل پلی و مایکت بارگذاری کرده است.

این سایت کد های تخفیف فروشگاه های اینترنتی، سفارش غذا، تاکسی اینترنتی، اپراتور تلفن همراه، رزرو هواپیما و هتل، موسیقی و سینما و تخفیف های گروههی را دارا است.

کو تخفیف دارای بلاگی نسبتا خوب است که اطلاعات خوبی در اختیار کاربران قرار می دهد.

در کو تخفیف بخشی وجود دارد که می توانید کد های تخفیف از فروشگاه های مختلف را اضافه کنید که بسیار بخش مفیدی است.

 

4)کانال تخفیف

کانال تخفیف

سایت بعدی که به بررسی آن می پردازیم سایت کانال تخفیف است که دارای ui بسیار ساده ای است که می توانند بهتر نیز کار کنند.به گفته ی خودشان بیش از 300 فروشگاه اینترنتی را در حوزه های فروشگاه اینترنتی، تاکسی حمل و نقل، اپراتور های مخابراتی، سفارش آنلاین غذا، کتاب و کتاب خوانی، آموزشی دانشگاهی، موسیقی و سینما، تخفیف گروهی،مد و لباس، گردشگری، خدمات و … ارائه می کند.

این سایت دارای رتبه الکسای 5000 هزار ایران است.این سایت در فوتر سایت خود هدفش را ارائه کدهای تخفیفی رایگان اعلام کرده است و هدف خود را برای تبدیل شدن به بزرگترین سایت اشتراک تخفیف ایران گذاشته اند.

در زمانی که این تحلیل نوشته می شود بخش ارسال کد تخفیف این سایت راه اندازی نشده است که امیدواریم هر چه زودتر سایت خود را تکمیل تر کنند.

 

5)کوپن کد

کوپن کد

کوپن کد از قالب خوبی برخوردار است ولی اگر سایز اندازه تایتل هر کدام از کدها تخفیفش را کوچکتر کند زیبایی بهتری را در پی خواهد داشت.

این سایت دارای رتبه الکسای 3000 ایران است که با موپن فاصله زیادی دارد ولی خوب با این قالب اگر کار را پیش ببرد احتمال اینکه موپن را بگیرد بسیار زیاد است زیرا سایت موپن از قالب خوبی برخوردار نیست.

اما در بخش وبلاگ کوپن کد بسیار ضعیف عملکرده است و از قالب خوبی برای وبلاگ خود بهره نبرده است که باید تجدید نظری بر روی قالب خودش داشته باشد.

بخش دیگری که لازمه ی اینگونه از سایت ها در این حوزه است دشاتن بخشی برای ارسال کد تخفیف از سوی کاربران است که کوپن کد به این مورد توجه نداشته است.

در کل سایت خوبی درست کرده اند و اگر مشکلاتی که در قالبش است درست کند سایت بهتری نیز می شود و مشکلاتی هم که وجود دارد بیشتر در فونت این سایت است و مشکل خاصی مشاهده نشد.

 

6) چتربازان

چتربازان

بیشتر فعالیت چتر بازان در کانال تلگرامش است که بعد از اینکه کانالش گرفت به سراغ سایت هم آمدند من خودم به شخصه خیلی از این کانال استفاده کردم و ازشون ممنونم:))

قالب سایت چتر بازان نسبت به سایر رقبا مقداری متفاوت است و قالب نسبتا خوبی است ولی هنوز این سایت نیز تکمیل تکمیل نیست به عنوان مثال اینماد را هنوز دریافت نکرده اند که کر خاصی ندارد و امید است که زودتر برای اینکار اقدام کنند.

منوی چتر بازان نیز به نظرم به یک بازطراحی نیاز دارد زیرا کاربر پسند نیست و اگر از آیکون در کنار هر کدام از دسته استفاده کنند منو سایت بسیار قشنگ تر می شود .چتر بازان دارای رتبه الکسای 5000 هزار ایران است که با توجه به نکته ای که اشاره کردم که فعالیت اصلی این برند بر روی کانال تلگرامی اش است خیلی بد نیست و توان این را دارند که به رقبای سئویی خود نزدیک شوند.

یکی دیگر از مشکلاتی که دارند عکس های بی کیفیت اسلایدرشان است که باید توجه بیشتری داشته باشند.

7) تاپ کوپن

تاپ کوپن

این مشکل عکس های بی کیفیت در اسلایدر مثل اینکه در بسیاری از این سایت های این حوزه وجود دارد به این سایت هم پیشنهاد می کنیم که این مشکلش را هر چه زودتر رفع کند.

تاپ کوپن قالب نسبتا مناسبی دارد که کاربران را راضی نگه می دارد و قسمت فوتر تکمیلی نیز دارد که جای شکرش باقی است:)))

یکی دیگر از مواردی که تاپ کوپن به آن توجه داشته است وود پشتیبانی آنلاین در این سایت است که نشان دهنده برنامه داشتن این سایت است.الکسای این سایت روی 4000 ایران است که بااین وضعیتی که مشاهده می شود به رتبه های بهتری دست پیدا خواهند کرد.

تنها موردی که کاربر و من را اذیت می کند کیفیت پایین تصاویراست که باید به بخش گرافیک خود انتقال دهند:))

خوب از این سایت گذر می کنیم و به سراغ سایت تخفیفی بعدی می رویم با ما در ویکی تاپ10 همراه باشید:)

 

8) نت برگ

نت برگ

یکی از غول های این حوزه نت برگ است که بسیار جای تعجب دارد که با این قدرت و با این تعداد یوزر چرا ssl را که گوگل این همه بر آن تاکید دارد فعال نکرده است 🙁

نت برگ یکی از کامل ترین سایت های کد تخفیف است که هم دارای قالب بسیار خوبی است و هم دارای پشتیبانی آنلاینی مناسبی است که یکی از مزایای استفاده از این وبسایت است.

طراحی قالب نت برگ بسیار به روز و خوب است و همینطور عکس های مورد استفاده در نت برگ نیز بسیار زیبا و هوشمندانه است.

رتبه ی الکسای نت برگ نیز 229 ایران است که نشان دهنده تعداد یوزر ورودی این سایت است . من به شما نت برگ را پیشنهاد می کنم.

 

9)  بن و پن

بن و پن

یکی از تازه تاسیس ترین سایت های این حوزه است که از طراحی قالب خوبی بهره می برد یعنی بیشتر سایت های این حوزه شبیه هم هستند ولی ترکیب رنگ قشنگی در این سایت حاکم است که باعث جذب کاربر در نگاه اول می شود.مشکل کیفیت عکس و بنر ها در این سایت خیلی به چشم نمی خورد خداروشکر:))

این سایت دو مورد را باید توجه کند یکی اپلیکیشن موبایلی و دیگر پشتیبانی آنلاین و یکی مورد دیگر (فهمیدید 3 تا شد:)) ثبت کد تخفیف کاربران .آرزوی موفقیت روز افزون برای این سایت و برند:)

 

 

۱۰) تخفیفه

سایت تخفیفه هم یکی دیگر از بهترین سایت‌های کد تخفیف است که فعالیت خود را به تازگی آغاز کرده است. این سایت هم مشابه سایت‌های دیگری که معرفی کردیم دارای مزایا و معایب خاص خود است که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

اولین چیزی که در این سایت به چشم می‌خورد این که محدودیتی برای دسترسی به کدها وجود ندارد و قادر هستید بدون نیاز به ثبت نام و پرداخت هزینه‌ای کدهای تخفیف را دریافت کنید. مورد بعدی هم داشتن رابط کاربری بهتر در نسخه دسکتاپ و موبایل است. طراحی ریسپانسیو آن را با هر دستگاهی سازگار کرده و از فونت ترکیبی استفاده کرده است.

آنطور که در فوتر این سایت توضیح داده شده و خود را معرفی کرده، هدف این سایت ارائه خدمات به هر دو گروه برندهای ارائه دهنده خدمات و محصولات و کاربرانی است که از این خدمات استفاده می‌کنند. برای همین امکانات متعددی را قرار داده تا بتوانید به آسانی کدهای تخفیف خود را پیدا کنید.

با مراجعه به صفحه هر برند شاهد یک نشان برای هر برند هستیم که سایت‌هایی که فعالیت رسمی در این سایت دارند این نشان سبز«تایید شده» را دارند به این دلیل که تخفیف‌ها مستقیما از طریق خودشان منتشر می‌شود، مورد اعتمادتر به‌نظر می‌رسند.

کاربران هم می‌توانند با افزودن برند به لیست علاقه‌مندی خود به محض ورود به پنل کاربری، کدهای تخفیف این برندها را مشاهده و دسترسی سریعی داشته باشند. با عضویت در خبرنامه هم می‌توانید جدیدترین کد تخفیف برندهای مورد علاقه را دریافت کنید.

برای راحتی بهتر سعی شده تا بخش‌های مختلف طوری باشد که دسترسی سریعی به آنها فراهم باشد. از جمله این موارد می‌توان به کپی کردن کد تخفیف اشاره کرد که تنها با یک بار کلیک روی خود کد یا دکمه«خرید کنید» به صورت خودکار کپی خواهد شد.

یکی از کاستی‌های این سایت نداشتن اپلیکیشن موبایل است؛ اما به گفته خودشان این برنامه را در دستور کار خود قرار داده‌اند تا هرچه سریع‌تر اپلیکیشن موبایل را برای کاربران اندروید و ios منتشر کنند. مورد بعدی هم که ظاهرا موقتی است فعال نبودن در شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام و اینستاگرام است.