در گذشته که سایت ها و شبکه های اجتماعی رونق نداشت، خانم ها و کسانی که میخواستند آشپزی کنند و بلد نبودند به کتاب های آشپزی پناه می بردند و همراه با آن کتاب ها غذای خود را آماده می کردند.حال با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و استفاده بیشتر افراد از اینترنت سایت های آموزش آشپزی جای کتاب های آشپزی را گرفته اند در این مقاله به 10 سایت برتر آموزش آشپزی در ایران و در سال 1398 می پردازیم با ما در ادامه همراه باشید.

 

1)ایران کوک

ایران کوک

اولین سایتی که به تحلیل آن می پردازیم سایت ایران کوک نام دارد.سایت ایران کوک که به آموزش آشپزی می پردازد یکی از برترین سایت های این حوزه است.این سایت ازلحاظ ui مقداری مشکل دارد که اگر این مشکلات را درست کنند بسیار بهتر می شود.

فوتر این سایت نیز رنگ بسیار جیغی دارد که اگر از رنگ بهتری استفاده کنند بهتر است.این وبسایت از سال 1390 فعالیت می کند و بیش از 5000 دستور آشپزی در این سایت قرار داده شده.اگر بتوانند از عکس های باکیفیت تری استفاده کنند می توانند سایت بهتر و کاربر پسند تری داشته باشند.

ایران کوک در کل سایت خوبی است ولی اگر بتوانند سرعت سایت و قالب سایت خود را بهبود ببخشد بسیار بهتر هم می شود.ایران کوک در کنار سایت آموزش آشپزی خود یک سایت هم دارند که لوازم قنادی را به فروش می رساند.

من خودم به شخصه از سایت فروشگاه ایران کوک بیشتر خوشم اومد البته کاری به هدر و فوترشون ندارم که شبیه دیجی کالا زدن ولی در کل قالب فروشگاهشون خیلی بهتر از قالب سایت خودشون است.

به گفته‌ی خودشون بیش از 120هزار بازدید در روز دارند:)

حتما به این سایت سر بزنید و از آموزش هاش استفاده کنید.

2)غذا لند

غذا لند

سایت بعدی که می خواهیم بررسی کینم یکی دیگر از سایت های تخصصی حوزه آموزش آشپزی است که بیشتر بر اساس فعالیت کاربرانش می چرخد یعنی هر کسی می تواند با ثبت دستور پخت در این سایت فعالیت کنند.این سایت از لحاظ سایت نسبتا خوبی است و سرعت مناسبی نیز دارد.

اینکه این سایت توسط مخاطبان اداره می شود و تقریبا یک سایت ویکی محور است نقطه قوت محسوب می شود و آینده بسیارخوبی دارد.

سرزمین غذا در سایت خود دسته بندی های زیادی دارد که شما با یک اسرول در صفحه اصلی می توانید آن ها را مشاهده کنید و سریعا به دستور غذایی که می خواهید برسید.

دسته بندی هایی هم که در نظر گرفته اند بسیار زیاد است و می توان این سایت را مرجع آموزش دستور پخت در نظر گرفت.

در آخر هم دستور های پخت را بر اساس یکسری از پارامتر ها دسته بندی کرده اند به عنوان مثال پر بازدیدترین دستور پخت ها یا دستورات مورد پسند کاربران را به نمایش گذاشته اند.

نکته ای که باعث می شود تا این سایت مخاطبان بیشتری جذب کند استفاده از اپلیکیشن موبایل است که اگر اپلیکیشنی طراحی کنند که مانند سایتشان عمل بکن بسیار پیشرفت چشمگیری خواهند داشت.

امیدوارم با همین فرمون به کارشون ادامه بدن و روز به روزپیشرفت کنن:))

3)سوران

سایت آشپزی سوران

یکی از زشت ترین سایت های آموزش آشپزی که می توان از نام برد سایت سوران است.این سایت با توجه به تعدد تبلیغات سایت خود را بسیار زشت کرده است و همینطور برخی از عکس هایی که در این سایت مورد استفاده قرار گرفته است بسیار بی کیفیت هستند که می توانند با تغییر رویه و ایجاد پلن های دیگری برای درآمد سایت دستی به سر روی سایتشان بکشند و از این وضعیت رهایی یابند:)

یکی از شاخص ترین ویژگی هایی که این سایت را از دیگرسایت های متفاوت می کند دوزبانه بودن آن است که یکی از بهترین ویژگی های این سایت محسوب می شود…

فونت مورد استفاده‌ی این سایت در مقالات فونت خوبی است و کاربر پسند است ولی مشکلاتی که در صفحه اصلی این سایت وجود دارد هر کاربری را فراری می دهد و اگر قالب را دوباره طراحی کنند بانس ریت سایتشان بسیار کاهش پیدا خواهد کرد امیدواریم بار بعدی که به این سایت سر می زنیم این وضعیت را نداشته باشند:(

4)فودلرن

سایت آموزش آشپزی فودلرن

سایت فودلرن نیز تخصصی در حوزه آموزش آشپزی فعالیت می کند.این سایت از لحاظ قالب و شکل ظاهری خیلی خوب عمل نکرده است و احساس خوبی را به کاربر منتقل نمی کند.این سایت مثل اینکه دیگر کاری انجام نمی دهد و خیلی فعال نیستند امیدواریم که فعالیت شان را خیلی بهتر از این کنند…

5)سرآشپز پاپیون

سرآشپز پاپیون

یکی از بهترین های آموزش آشپزی در ایران سرآشپز پاپیون نام دارد.این سایت بیشتر بر اساس دستور پخت های کاربران می چرخد یعنی خانم ها بعد از اینکه غذایی درست می کنند با اشتراک گذاری آن غذا در این سایت و یا اپ دستور پخت این غذا را می گذارد.نکته مثبت سرآشپزپاپیون اپلیکیشن بسیار خوب و عالی آن ها است که بسیار مفید و کاربردی است که هم می توانید از گوگل پلی و هم از خود سایتشان دانلود کنید.امیدواریم که سرآشپز پاپیون نیز به همین منوال ادامه دهند.

6)دیگچه

 

دیگچه یکی دیگر از سایت های آموزش آشپزی است که دارای شکل شمایل بسیار ساده ای است.این سایت به گونه ای است که فقط در برگه ها متعدد لیست آموزش غذاها را گذاشته است و مورد خاص دیگری ندارد که اصلا جالب نیست پیشنهاد ما به دیگچه این است که با فعال کردن سایت خود و به روز کردن قالب خود یک جان دیگری به سایتشان بدهند امیدواریم دفعه بعدی که به این سایت سر می زنیم با یک قالب جدید و حرفه ای روبرو شویم.

 

7)ایرانیان شف

سایت آموزش آشپزی ایرانیان شف

سایت بعدی که از لحاظ ظاهری بسیار خوب عمل کرده است و قالب تقریبا خوبی دارد از لحاظ دتستور پخت غذا ها ناقصی دارد و سایت کاملی نیست.سایت ایرانیان شف بخش های بسیار خوبی را در نظر گرفته است ولی این بیشتر این بخش ها خالی از مقاله هستند که امیدواریم تا دفعه بعدی که به این سایت سر می زنیم تمام این بخش ها را پر کرده باشند و سایت کاملی را برای نمایش داشته باشند.

8)سایت آموزش آشپزی ایرانی بین المللی

این سایت از لحاظ کامل بودن مقالات و دستور پخت یکی از کامل ترین های این لیست است که می توانید استفاده کنید.اگر بخواهیم تا اینجای این لیست بهترین سایت از لحاظ دستور پخت را نام ببریم بی شک این سایت را به شما معرفی می کنیم.قالب این سایت برای سال های خیلی قبل از است و اگر یک قالب جدید برای سایتشان طراحی کنند یکی از بزرگترین های این حوزه خواهند شد.

9)باماکوک

سایت با مام کوک هم یکی از سایت های خوب این حوزه است که هم دستور پخت های بسیار زیادی دارد و هم اینکه دارای قالب خوبی است ولی در بعضی از بخش ها دارای باگ هایی هست که باعث اذیت کاربران می شود که اگر این مشکلات را رفع کنند یکی از بهترین های این لیست می شوند.امیدواریم همینطور به کار خود ادامه دهند.

10)به انتخاب شما

سایت 10 این لیست نیز به انتخاب شما عزیزان انتخاب می شود.