با توجه به پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر کسب و کار هایی اینترنتی رونق بسیار خوبی گرفته اند به گونه ای که دیگر جای کسب و کار های سنتی را گرفته اند یکی از این استارت آپ های جدید خشک شویی  آنلاین هست.

چرا باید از خشک شویی آنلاین استفاده کنم؟!

دلیل اول: صرفه جویی در وقت

یکی از مهم ترین دلایلی که آدم را مجاب به استفاده از خشک شویی آنلاین می کند زمان است زیرا با این حجم از ترافیک اگر بخواهید خودتان به خشک شویی مراجعه کنید زمان شما بسیار گرفته می شود  از کارهایتان عقب می مانید.

دلیل دوم:صرفه جویی در هزینه ها

با استفاده از خشک شویی آنلاین می توان در مصرف سوخت هم صرفه جویی کرد و کمتر پول بنزین داد .

یک مورد دیگر این است که با توجه به زیاد بودن رقیب ها در این حوزه صاحبان خشک شویی ها مجبورند قیمت های رقابتی بدهند تا از گردانه رقابت جا نمانند.

دلیل سوم:جا به جایی آسوده

فکر کنید بخواهید پرده خانه را به خشک شویی بدهید معمولا پرده های منازل بزرگ و حجیم هستند و جابه جایی آن ها سخت است

که شما می توانید با استفاده از خشک شویی های آنلاین این مسئله را برای خود حل کنید.

دلایل مختلف زیادی وجود دارند که هر فرد را مجاب کند از خشک شویی های آنلاین استفاده کنند ولی این 3 دلیل که در بالا گفته شد هم کافی است تا هر فرد مجاب به استفاده از خشک شویی آنلاین کند.

ما در این مقاله سعی گردیم که برترین های این حوزه را از نظر سایت و امکاناتی که ارائه می دهند بررسی کنم:

زودشور

1) خشکشویی آنلاین زود شور

زود شور اولین خشک شویی آنلاین کشوری است (به گفته خودشون) ولی در مناطق تحت پوشش فقط مناطقی از تهران را آورده اند.

یک مزیتی که سایت زودشور دارد امکان سفارش از سایت است از آنجایی که سایت شان با وردپرس است و وردپرس هم مناسب یک سایت فروشگاهی نیست سایت نسبتا سنگینی دارند و در قسمت ui  سایت هم مشکلاتی دارند.

زود شور سفارشات را از 3 طریق یعنی هم تلفنی هم سایت و هم اپلیکیشن انجام می دهد.

طریقه کار سفارش خشک شویی زودشور به این شکل است که شما سفارش را ثبت میکنید و کارکنان شرکت با مراجعه به مکان شما سفارش شما را تحویل میگیرند و سپس پس از انجام کار شما سفارش شما را ارسال میکنند.

زود شور باید سایت خود را بهینه کند و سرعت سایت را بالا ببرد تا موفقیت های بیشتری را کسب کند.

حمل و نقل هم در مناطق 1 تا 8 رایگان است .

یک بخش خوبی که سایت زودشور دارد بلاگ است این امر باعث کمک به بهبود سایتشان میکند.

آپدیت سال 98:

هنوز هم مثل سابق سایت سنگینی هستند ولی مشکلات ui شان کمی بهبود داشته است و بهتر شده است.

موردی که در زودشور به آن توجه نشده است استفاده از شبکه های اجتماعی است که هیچ آدرسی از شبکه های اجتماعی آن ها در فوتر سایت قرار ندارد که می توانند با اضافه کردن شبکه های اجتماعی هم به بهبود سئوی سایتشان کمک کنند.البته شبکه های اجتماعیشان در بلاگ سایتشان موجود است و شاید این هم یکی از سیاست های این مجموعه باشد.خوشحالیم که هنوز هم به فعالیت خودشان ادامه می دهند.

 

2) خشکشویی آنلاین پاکلین

خشکشویی آنلاین پاکلین

خشک شویی پاکلین فقط در تهران فعالیت می کند و سفارشات را فقط از طریق اپلیکیشن انجام می دهند و از طریق سایت نمی توان سفارشی را ثبت کرد که اگر این امکان را به سایت شان اضافه کنند خیلی بهتر است.

سایت پاکلین از لحاظ ui  سایت خوبی است و کاربر پسند است و مشکل خاصی در طراحی سایت خود ندارند و بخش خبرنامه هم دارند که مطالبی در مورد شسشتوی لباس ها و هر چیز مربوط به آن میگذارند .

لیست قیمت هم در سایت گذاشته اند که قیمت های خوبی دارد .

تنها مشکلی که می توان به پاکلین گرفت همان ثبت سفارش از طریق سایت است که باید اضافه کنند.

آپدیت سال 98:

هنوز هم مشکل نداشتن امکان سفارش از طریق سایت را دارند که نمی توان گفت مشکلی اساسی است زیرا هر کسب و کاری سیاست های خودش را دارد.

یکی از کارهای مناسبی که پاکلین انجام داده است استفاده از پشتیبانی آنلاین در سایت است که خود من به شخصه از استارت آپ هایی که این پشتیبانی را در سایتشان قرار می دهند لذت می برم.

نکته ای که حتما فراموش کرده اند دوستاره کردن ای نمادشان هست که باتوجه به اینکه گواهی ssl را بر روی سایتشان فعال کرده اند با ایجاد یک درخواست می توانند اینماد دوستاره را دریافت کنند.

امیدواریم این برند خشکشویی آنلاین هم روز به روز پیشرفت داشته باشند.

3)خشکشویی واش ماش

خشکشویی واش ماش

خشک شویی واش ماش هم فقط در تهران فعالیت دارد .سایت واش ماش سرعت خوبی دارد و سفارش از طریق سایت هم دارند.

واش ماش سایت زیبایی دارد ولی باید از لحاظ ui بهتر شود یک قسمت خوبی که در سایت تعبیه کرده اند قسمت تجربه مشتریان است که بخش جذابی است.

واش ماش هم با وردپرس است ولی بهینه است و سرعت خوبی دارد و حجم سایت کمتر است ولی زود شور به دلیل تفاوت داشتن در قست های مختلف و بهینه نبودن سایت سایت سنگینی دارد.

آپدیت سال 98:

می توانند حالت ساده منو و معرفی اپلیکیشن خود را با استفاده از قطره های آب و یا کف زیبا تر کنند و سایت جذاب تری را درست کنند.

این سایت هم اینماد دوستاره را می تواند بگیرد ولی اقدام نکرده است.

فاوآیکونی هم که انتخاب کرده اند لوگو خودشان نیست که باید عوض کنند.

 

4)خشک شویی آنلاین حباب

خشکشویی آنلاین حباب

 

حباب سایت نسبتا خوبی دارد و می توان از طریق سایت هم سفارشات را انجام دادحباب به نسب بقیه رقبا که تا اینجا بررسی کردیم سایت کامل تری دارد و از لحاظ طراحی هم بهتر عمل کرده است. یک بخشی که در سایت قرار داده که در آن ویدیویی از روند کار خود را به نمایش گذاشته است.

یک قسمت دیگر که بر روی سفارشات خود قرار داده بخش بیمه اجناس هست که روی این موضوع مانور خوبی داده است.

یک مشکل بسیار بدی که سایت حباب دارد در قسمت ثبت سفارش که می روید سایت هر چند ثانیه یکبار رفرش می شود که باید این مشکل را رفع کنند.

آپدیت 98:

در سال 98 عکس هایی که در اسلایدر خود می گذارند از کیفیت پایینی برخوردار است که به نظر من کمی سایتشان را زشت کرده است.

ثبت سفارش از سایت را هم مشاهده نکردم مثل اینکه دیگر این امکان را ندارند:(

 

5)خشک شویی آنلاین لاندراپ

لاندر اپ

در سایت لاندر اپ هم همانند پاکلین نمی توان سفارشات را از طریق اینترنت داد ولی در منو اصلی خود قسمتی را با عنوان فروشگاه قرار داده اند که شاید در آینده به سایت خود اضافه کنند.

در لاندراپ می توان از 4 طریق اپلیکیشن،شماره تلفن،ربات تلگرام،سامانه اس ام اس سفارشات خود را ثبت کرد.

لاندراپ هم مانند بقیه رقبا قسمت مجله خبری دارد  از نظر طراحی سایت نسبتا خوبی دارد نسبت به رقبا ولی باید امکان ثبت سفارش از طریق سایت را هم به امکانات خود اضافه کنند تا یک سایت کاملی شوند.

آپدیت 98:

در سال 98 امکانی با عنوان ثبت سفارش درمنوی سایت خود قرار داده اند به سایت لاندرتیم هدایت می شود ولی سرعت بسیار پایینی داشت که نتوانستم ببینم آیا این امکان راه اندازی شده است یا نه یک بار دیگر بعدا سرخواهم زد.

امکان گفتگوی آنلاین را هم به سایتشان اضافه کرده اند که بسیار خوب است.

6)خشکشویی آنلاین واش لین

واش لین

واش لین در سایت خود از عکس های با کیفیت استفاده نکرده است و اگر از عکس ها با کیفیت تری استفاده کند سایت زیبا تری خواهد داست.

همچنین سایز فونت ها در سایت واش لین چشم نواز نیست و باید یک تجدید نظر در سایز فونت ها بکنند تا سایت زیبا تری داشته باشند.

راه های سفارش واش لین:واش لین نسبت به بقیه رقبا کامل تر است هم می توان از طریق سایت سفارش داد و هم از طریق ربات و شماره تلفن و همینطور اپلیکیشن محدوده فعالیت شان هم فعلا مناطق یک تا پنج تهران و 22 تهران است که طبق گفته خودشان به زدی در تمام تهران و بعد در تمام ایران.

آپدیت سال 98:

نسبت به گذشته از عکس های با کیفیت تری استفاده کرده است ولی هنوز هم در رنگ متن ها  و سایز متن ها مشکلاتی دارد که اگر این مشکلات را رفع کند بهتر می شود.

امکان گفتگوی آنلاین نیز که به سایت اضافه شده است بسیار خوب است.

7)خشک شویی آنلاین ببر و بشور

در ببر و بشور از طریق سایت و اپلیکیشن می توان سفارشات خود را ثبت کرد.از لحاظ طراحی نسبت به بقیه رقبا بهتر عمل کرده است .

و طبق گفته خودشان تمام مناطق تهران را پوشش می دهند.

ببرو بشور مانند رقیب خود قسمتی را برای نظر مشتریان تعبیه کرده است که بسیار جذاب است.

ولی یک بخشی که به آن توجه نداشته اند بخش بلاگ سایت است که اگر راه اندازی کنند به معروف شدنشان کمک شایانی خواهد کرد.

سفارشات در من فقط از طریق سایت انجام می شود که یکی از معایب من نسبت به  بقیه رقبا است.

ولی امتیازات خوبی را برای مشتریان خود قرار داده است مثلا با عضویت در سایت به شما ده هزار تومان هدیه می دهد یا بخشی را با عنوان امتیازات برای هر فرد در نظر گرفته ست که نسبت به هرکاری که انجام می دهند امتیاز جمع می کنند .به نظر من اگر خشک شویی من اپلیکیشن و راه های دیگری را هم برای ثبت سفارش خود راه اندازی کند یکی از بهترین ها در این حوزه می شود.

یک  بخش دیگر هم دارند همکاری با خشک شویی های مختلف است که این خود می تواند به وسعت بخشیدن به کارشان کمک شایانی بکند.

آپدیت سال 98:

متاسفانه دیگر اینماد خودشان را آپدیت نکرده اند که اید نشان از تعطیلی این مجموعه باشد.امیدواریم هر چه زودتر فعالیت خودشان را دوباره شروع کنند زیرا سایت زیبایی دارند و قشنگ کار کرده اند البته پشتیبانی آنلاین در سایت موجود است.

 

9)خشک شویی آنلاین بخار

بخار از سایت بسیار ساده ای برخوردار است که نه از بلاگ بهره ای می برد و نه از کارهایی که رقیبانش کرده اند استفاده کرده است که این خود با عث از دست دادن مشتری می شود.

از دوطریق سایت و اپلیکیشن می توان سفارشات خود را ثبت کرد .

بخار اگر بخواهد در این رقابت باقی بماند حتما باید سایت خود را قوی تر کند .

آپدیت سال 98 :

هنوز هم سایت کاملی ندارد و می تواند تکمیل تر کار کند.

 

10)خشک شویی آنلاین پلاک

در پلاک هم از دو طریق سایت و اپلیکیشن می توان سفارشات خود را ثبت کرد .طراحی نسبتا خوبی دارند ولی در اول صفحه دو بار دکمه های تکراری استفاده کرده اند که باید یکی را حذف کنند.

سیات پلاک از سرعت بسیار خوبی برخوردار است و این یک مزیت بزرگ است.

در پلاک هم می توان به عنوان همکار فعالیت کرد و با آن ها قرار داد بست .

ولی در کل سایت خوبی دارند و اگر بقیه مواردی که رقیبانش در سات ها استفاده کره استفاده کند می تواند یکی از بهترین ها شود.

آپدیت سال 98 :

پلاک به حوزه های دیگری نیز ورود کرده است که با ورود به این سایت می توانید مشاهده کنید.در اصل پلاک پلتفرمی برای ارائه خدمات در محل شده است.

 

منتظر نظرات شما عزیزان هستم.